EURUS Capital

05.02.2014

Ogłoszenie o transakcji

Sprzedaż aktywów produkcyjnych Groupe CB spółce Comfort SA

Eurus Capital jako wyłączny doradca finansowy Groupe CB doradzał w procesie sprzedaży zakładu prefabrykacji betonowej Budrex Toruń spółce Comfort SA.

Groupe CB jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w wydobyciu kruszyw, produkcji betonu i prefabrykatów betonowych. W kilkunastu krajach świata zatrudnia 1 300 osób a jego roczne obroty osiągają sumę 250 milionów euro. W Polsce Grupa jest obecna od 2005 roku i przez ten czas zbudowała wiodącego gracza na rynku prefabrykacji betonowej. Ze względu na trudną sytuację w branży i potwierdzoną przez zarząd strategię wejścia w nowe projekty inwestycyjne na innych rynkach, Grupa podjęła decyzję o reorganizacji jej aktywów w Polsce. 

W celu zabezpieczenia przyszłości swojego największego zakładu Budrex – Toruń Groupe CB rozpoczęła poszukiwania inwestora. Eurus Capital został wyłącznym doradcą finansowym w procesie sprzedaży aktywów. Specyfiką tej transakcji była niekorzystna historyczna sytuacja finansowa zakładu, wdrożony proces restrukturyzacyjny oraz ogólnie negatywny sentyment do branży. Dodatkowym obciążeniem okazały się wymogi Klienta odnośnie poufności procesu. Eurus Capital, korzystając z doświadczenia oraz kontaktów w branży, zdołał pozyskać zainteresowanie potencjalnych inwestorów oraz, wspierając w procesie negocjacyjnym właściciela, doprowadzić do finalizacji transakcji. Właściciel ostatecznie wybrał ofertę spółki Comfort S.A., która dzięki tej transakcji stanie się liderem na rynku produkcji prefabrykatów betonowych dla infrastruktury w Polsce. 

Kluczowym w procesie sprzedaży był dialog z funduszem private equity Krokus, właścicielem Comfortu SA dotyczący potencjału Budrexu – Toruń. Wychodząc poza standardową analizę finansową, Eurus Capital skupił się na pozytywnych rezultatach trwającego procesu restrukturyzacji, a także wykazał znaczące możliwości wzrostu wartości przedsiębiorstwa, zarówno dzięki już podjętym działaniom przez zarząd Grupy CB, jak i wdrożeniu planu rozwoju przez doświadczonych menadżerów Comfort S.A. Przejęcie z pewnością pozytywnie wpłynie na wartość portfela funduszu i zaowocuje pożądanym zwrotem z zainwestowanego kapitału dla jego udziałowców.

Zespół Eurus Capital z ogromną satysfakcją wziął udział w transakcji oraz życzy uczestnikom sukcesów w ich kolejnych przedsięwzięciach.

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę skontaktować się z:

Tomasz Tarasiewicz    tt@euruscapital.com   (Polska)                                
Grzegorz Czarnul        gc@euruscapital.com  (Polska)
Franck Petain            fp@euruscapital.com   (Francja)

 

06.09.2011

Własne inwestycje private equity

W ostatnich 2 latach Eurus Capital zaangażował własne środki w 2 inwestycje typu private equity. Pierwszą z nich było w roku 2009 sfinansowanie start-upu spółki Lilou Sp. z o.o. (pracownia personalizowanej biżuterii ręcznie robionej na zamówienie) i objęcie w niej 45% udziałów. Z kolei w sierpniu 2011 r. Eurus Capital przejął 60% udziałów w spółce OsmozaCare – dystrybutor zagranicznych innowacyjnych farmaceutyków i nutrikosmetyków w Polsce. Więcej szczegółów na temat tych transakcji znajdą Państwo w dziale Usługi >> i dalej w sekcji Private equity.

 

15.04.2011

Nominacja prezesa Eurus Capital

Miło nam powiadomić, że prezes Eurus Capital, pan Yves Mousson-Lestang, został mianowany Doradcą d.s. Francuskiego Handlu Zagranicznego w Polsce przez premiera Francji François Fillona w imieniu Francuskiego Narodowego Komitetu Doradców Zagranicznych, współpracującego z francuską ambasadą w Warszawie.

W ten sposób pan Yves Mousson-Lestang został uhonorowany za wieloletnią pracę i misję swoją, jak i firmy Eurus Capital, na rzecz rozwoju wymiany handlowej i inwestycyjnej między Francją a Polską.

 

06.10.2010

Ogłoszenie o transakcji

Sprzedaż 100% udziałów w projekcie 50 MW farmy wiatrowej w Polsce (na zaawansowanym etapie rozwoju) grupy Green Bear  Corp. jednemu z międzynarodowych inwestorów branżowych.

Green Bear – międzynarodowy operator i deweloper, obecny na rynku energii odnawialnej od 2007 r., koncentruje się na nabywaniu, rozwijaniu i uruchamianiu bądź odsprzedawaniu projektów farm wiatrowych w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowej. Green Bear aktualnie rozwija kilkanaście projektów wiatrowych w różnym stopniu zaawansowania, o całkowitej mocy ponad 600 MW (posiada także działającą już farmę wiatrową o mocy 11 MW). 

Do przeprowadzenia procesu sprzedaży projektu wiatrowego Green Bear wybrał Eurus Capital na swojego doradcę finansowego. Po poszukiwaniach i dogłębnej analizie potencjalnych inwestorów Eurus Capital wyselekcjonował grupę zainteresowanych potencjalnych nabywców, najlepiej pasujących wymaganiom grupy Green Bear. 

W ten sposób, Eurus Capital występował w roli doradcy inwestycyjnego w sektorze energii odnawialnej, wspierając w transakcji akcjonariuszy Grupy Green Bear Corp. Poland, mającej siedzibę w Polsce (Warszawa).

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę skontaktować się z:

Yves Mousson-Lestang    yves.mousson-lestang@euruscapital.com (Ukraina, Polska, Białoruś)
Franck Pétain                 franck.petain@euruscapital.com (Polska)
Małgorzata Kowalska        malgorzata.kowalska@euruscapital.com (Polska)

 

22.09.2010

Wywiad

Wywiad udzielony przez założyciela i prezesa Eurus Capital - pana Yves Mousson-Lestang na antenie francuskiego Radia BFM (w jęz. francuskim): kliknij tutaj

 

16.08.2010

Ogłoszenie o transakcji

Sprzedaż 100% firmy Chem&Pol (Polska) spółce Overlack AG (Niemcy).

Chem&Pol dostarcza surowce i produkty chemiczne na rynki: farmaceutyczny, kosmetyczny i żywnościowy. Jest jednym z niewielu, wciąż niezależnych, wysoko wyspecjalizowanych dostawców substancji czynnych w Polsce. Przez blisko dwadzieścia lat działalności Chem&Pol zyskał opinię doświadczonego i wiarygodnego partnera przemysłu farmaceutycznego.  

Właściciel Chem&Polu wybrał Eurus Capital na wyłącznego doradcę finansowego w procesie sprzedaży.  

Eurus Capital precyzyjnie dobrał grupę nabywców, koncentrując się na podmiotach, które potencjalnie najlepiej odpowiadały wymaganiom stawianym przez właściciela. Eurus Capital pozyskał zainteresowanie inwestorów, koordynował spotkania zespołów negocjacyjnych i negocjował z potencjalnymi nabywcami. Właściciel ostatecznie wybrał ofertę spółki Overlack AG, która przy tej transakcji działała we współpracy ze swoim lokalnym oddziałem Overlack Sp. z o.o. 

Grupa Overlack, z rocznymi przychodami około 200 milionów euro, jest wiodącym niemieckim dostawcą surowców dla przemysłu chemicznego. Od prawie dziewięćdziesięciu lat firma rozwija się i rozszerza swoją działalność, posiadając oddziały w jedenastu krajach europejskich oraz w Chinach. Przejęcie Chem&Polu znacznie wzmacnia jej pozycję na lokalnym rynku farmaceutycznym. 

Eurus Capital występował w roli inwestycyjnego doradcy właściciela firmy Chempol, mającej siedzibę w Polsce.

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę skontaktować się z:

Yves Mousson-Lestang     yml@euruscapital.com (Ukraina, Polska, Białoruś)
Grzegorz Czarnul               grzegorz.czarnul@euruscapital.com (Polska)

 

19.04.2010

Ogłoszenie o transakcji

Sprzedaż 100% ukraińskiego TOB Evroglass szwajcarskiemu Troesch AG.

Evroglass jest niekwestionowanym liderem w sektorze przetwórstwa szklanego na Ukrainie (mając ponad 15-procentowy udział w rynku przy 2,1 mln m2 szkła przetworzonego i 800 zatrudnionych osobach). Firma zakupuje w dużych ilościach szkło z Europy, przycina je na skalę przemysłową, łączy w jedno- lub dwuwarstwowe szyby, kondycjonuje i dostarcza do producentów okien.  

Firma Eurus Capital współpracowała w roli doradcy finansowego z akcjonariuszami firmy TOB Evroglass, mającej swoją siedzibę w Kijowie.  

Eurus Capital skupia swoją działalność na dostarczaniu niezależnych usług z dziedziny bankowości inwestycyjnej na terenie Europy Środkowej i Wschodniej, głównie z zakresu transakcji fuzji i przejęć, doradztwa strategicznego oraz działalności Private Equity.

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę skontaktować się z:

Alexandre De Raemaeker  derae@euruscapital.com (Ukraina)
Yuriy Zerov                       yuriy.zerov@euruscapital.com (Ukraina)
Yves Mousson-Lestang      yml@euruscapital.com (Ukraina, Polska, Białoruś)
Franck Pétain                     franck.petain@euruscapital.com (Polska)

 

Designed By Visuality