EURUS Capital

  Zespół

 

 

Yves Mousson-Lestang założył spółkę w 2005 r. Wcześniej piastował stanowisko dyrektora generalnego w EADS Polska, a także pracował we francuskiej ambasadzie w Warszawie jako Attaché ds. Handlowych. W 2011 został mianowany Doradcą d.s. Francuskiego Handlu Zagranicznego w Polsce przez premiera Francji François Fillona w imieniu Francuskiego Narodowego Komitetu Doradców Zagranicznych. Posiada dyplom z zakresu prawa międzynarodowego Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana w Monachium oraz dyplom Pantheon Assas w Paryżu.

Tomasz M. Tarasiewicz jest Dyrektorem Zarządzającym Eurus Capital i Współzarządzającym departamentem inwestycji private equity grupy. Zanim dołączył do Eurus Capital w 2012 roku, Tomasz pracował w Ameryce Północnej w spółkach będących inwestorami instytucjonalnymi, w których zasilał ekipy działów Private Equity. Brał udział w wielu ważnych inwestycjach infrastrukturalnych, w tym z zakresu transportu, energii, środowiska, zasobów naturalnych, komunikacji. Był również zaangażowany w inwestycje z udziałem kapitału podwyższonego ryzyka, wykupy przedsiębiorstw, a także transakcje fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji w wielu branżach, poczynając od produkcji przemysłowej do technologii i mediów, od agrobiznesu do przemysłu farmaceutycznego i opieki zdrowotnej. Przed rozpoczęciem kariery w dziedzinie private equity, Tomasz pracował jako prawnik we Francji, Polsce i Belgii. W Brukseli pracował w Komisji Europejskiej, gdzie był zaangażowany w proces rozszerzenia UE. Tomasz posiada dyplom LL.M. z handlu międzynarodowego oraz prawa gospodarczego Université de Paris X Nanterre - (Francja) i jest absolwentem kierunku Finanse i Administracja Przedsiębiorstw na Uniwersytecie Laval (Kanada).

 

Georges Kuta dołączył w 2008 r. po udanej międzynarodowej karierze, głównie w branży telekomunikacyjnej i kolejnictwa. Stworzył i kierował, jako dyrektor generalny, z ramienia firmy Alcatel przedsiębiorstwami przemysłowymi w Indiach i Polsce. Ukończył Institut d'Etudes Politiques w Paryżu.

 

Grzegorz Czarnul rozpoczął pracę w Eurus Capital w lutym 2008 roku i od tego czasu uczestniczył oraz prowadził szereg projektów doradczych dotyczących fuzji i przejęć. Ma doświadczenie konsultingowe z branż: farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej, materiałów budowlanych i budownictwa. Wcześniej w latach 2005 – 2008 pracował jako przedsiębiorca. Ukończył politykę gospodarczą i strategie przedsiębiorstw na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

 

Alexandre De Raemaeker jest Dyrektorem Zarządzającym biura w Kijowie. Przez 4 lata zdobywał doświadczenie w Departamencie Strategii w McKinsey & Co, gdzie pełnił rolę eksperta przy projektowaniu planów rozwoju przedsiębiorstw - zarówno organicznego, jak i poprzez przejęcia. Pracował również w Equity Sales desk of Renaissance Capital w Moskwie przy transakcjach kapitałowych. Ukończył Uniwersytet w Brukseli, zdobywając dyplom z ekonomii.


 

Dr. Yuriy Zerov  dołączył w 2005 r. z EBOiR. Jest dyrektorem oddziału na Ukrainie, zarządza działalnością konsultingową, M&A i funduszem private equity. Ma doświadczenie w szeregu sektorów m.in. żywności i napojach, surowcach, produkcji przemysłowej, telekomunikacji, energii, materiałach budowlanych, bankowości. Jest doktorem fizyki teoretycznej.

 

Ivan Zindovic dołączył w 2007 r. Nadzoruje działalność firmy w Serbii i Czarnogórze. Posiada szeroką wiedzę na temat branży nieruchomości, zarządzania relacjami z klientem i pomocy zagranicznej. Jest absolwentem Uniwersytetu w Prisztinie.

 

 

Designed By Visuality